Smerekowiec: policjanci promowali bezpieczeństwo na stoku

W piątek, 2 lutego br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wzięli udział w uczniowskiej spartakiadzie na stoku narciarskim w miejscowości Smerekowiec. Ich obecność wśród dzieci i młodzieży wiązała się z promocją bezpiecznych zachowań na stoku jak również przypomnieniu zasad bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Sporą atrakcją dla uczestników spartakiady był tematyczny konkurs z nagrodami przeprowadzony przez gorlickich funkcjonariuszy.

– W dniu 2 lutego 2018 roku, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci KPP w Gorlicach wraz z dzielnicowym PP w Uściu Gorlickim zorganizowali konkurs dla dzieci uczestniczących w Spartakiadzie Zimowej w Smerekowcu – czytamy na stronie gorlickiej komendy. – Dzieci, które zgłosiły się do udziału w konkursie odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku. Pytania były dostosowane do wieku uczestników, a każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była upominkiem. Na koniec wśród uczestników konkursu przeprowadzono losowanie, które wyłoniło szczęśliwców nagrodzonych kaskami narciarskimi oraz licznymi gadżetami z logo kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

źródło i fot. KPP Gorlice