PWSZ oferta edukacyjna

Ropa: wielkosobotnia kolizja motoru z oplem

Wczoraj (15 kwietnia br.) około godziny 15:30 w miejscowości Ropa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z drogą powiatową w kierunku Wysowej, na wysokości stacji paliw doszło do kolizji motoru z samochodem osobowym. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny, skończyło się na startach materialnych.

Nie znane są nam dokładne okoliczności zdarzenia. Zgodnie z informacją przekazaną naszemu portalowi przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ukarali mandatem kierowcę motocyklu, będącego sprawcą kolizji.

Ze względu na liczne wycieczki z motoru niezbędna okazała się pomoc miejscowej jednostki OSP Ropa, której druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli jezdnię z części karoserii jednośladu. 

Czas Wielkanocny to dla wielu pasjonatów dwóch kółek, odpowiednia pora na rozpoczęcie sezonu. Poruszając się drogami zwracajmy szczególną uwagę na kierowców jednośladów, którzy są niejednokrotnie mniej widoczni niż zwykły pojazd. Zadbajmy o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.