Potrącenie rowerzysty w miejscowości Staszkówka ! (AKTUALIZACJA)

We wtorek tuż przed godziną 19:00 służby zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym w miejscowości Staszkówka (gmina Moszczenica). Na drodze głównej, tuż obok Kościoła doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego zabrany został do pobliskiego szpitala. Na miejscu pracuje Policja.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło około godziny 18:30 w miejscowości Staszkówka. Jak wynika ze wstępnych informacji kierowca firmy kurierskiej włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Gorlickiej, Jana Pawła II i Strażackiej, tuż obok Kościoła Świętego Wojciecha. Poszkodowanym okazał się mieszkaniec powiatu tarnowskiego, przetransportowany przez ZRM do pobliskiego szpitala. Na chwilę obecną stan zdrowia mężczyzny nie jest znany. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

AKTUALIZACJA:

-Kierujący pojazdem marki reno, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego podczas wykonywania skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który odniósł obrażenia, skutkujące rekonwalescencją trwającą dłużej niż 7 dni. W związku z tym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, a wszelkie okoliczności wyjaśnia KPP Gorlice- aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.