Poseł Siarka, prezes ZOW ZOSP RP w Krakowie zarażony koronawirusem

W Małopolsce przybyło cztery nowe potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. Tym samym bilans w województwie wzrósł do 24 osób. Wśród zarażonych jest m.in. poseł Edward Siarka (mieszkaniec powiatu nowotarskiego) a także dwoje mieszkańców powiatu nowosądeckiego.

Z apelem o modlitwę oraz duchowe wsparcie dla Posła Edwarda Siarki, który aktywnie walczy o potrzeby strażaków i służb mundurowych w całym kraju a zwłaszcza Małopolski wystąpił Wójt Gminy Ochotnica – Tadeusz Królczyk.

Jak podało biuro prasowe Wojewody Małopolskiego w swoim komunikacie z godziny 18:50: – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie), mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry.

Według nieoficjalnych informacji osobami z powiatu nowosądeckiego jest mieszkanka miasta Nowego Sącza oraz mieszkaniec Gminy Kamionka.

fot. M.Książkiewicz