Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem!

W minioną niedzielę, 30 czerwca doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Kobylanka (gmina Gorlice) przysiółek Dworskie Pola. Z żywiołem walczyło osiem jednostek straży pożarnej. Zagrożony ogniem był również budynek mieszkalny znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń!

Do wybuchu pożaru doszło w niedzielne popołudnie około godziny 17:30, nieopodal cmentarza wojennego nr 100 w miejscowości Kobylanka, przysiółek Dworskie Pola. Ze względu na trudno dostępną lokalizację stodoły druhowie mieli ograniczony dojazd do działki, co utrudniało akcję gaśniczą.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali niemal całe ogarnięte ogniem mienie. Budynek częściowo zawalił się podczas akcji gaśniczej. Zagrożony żywiołem był również sąsiadujący dom jednorodzinny, w którym mieszka starsza kobieta. Została ona natychmiast ewakuowana, a jej dobytek uchroniony dzięki błyskawicznej reakcji i działaniom druhów.

Co ciekawe do zdarzenia doszło podczas trwających XII Zawodów Sportowo-Pożarniczych Powiatu Gorlickiego. Przybyli byli świadkami, jak druhowie z OSP Kobylanka i OSP Dominikowice natychmiast podnieśli się z miejsc i ruszyli na akcję gaśniczą. Tego typu zdarzenia pokazują, jak wielkie jest poświęcenie druhów, błyskawiczna reakcja i zaangażowanie, by ratować ludzki dobytek.

To jednak nie koniec 

Po akcji gaśniczej i dogaszeniu pogorzeliska, około 22:30 ponownie zawyły strażackie syreny. Druhowie kolejny raz zostali wezwani do wcześniej gaszonego pożaru stodoły. Ich działania polegały na dogaszeniu I zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Źródło fot. halogorlice.info gorlice naszemiasto