Naczelnicy i komendanci gminni ZOSP RP spotkali się na odprawie w Moszczenicy (TV)

Podobnie jak w latach poprzednich, początkiem roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach organizuje odprawę dla naczelników i komendantów gminnych ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego. Tym razem gospodarzem odprawy była Moszczenica.

Odprawę rozpoczęto w sobotnie przedpołudnie w Zajeździe na Wzgórzu w Moszczenicy. Na naradzie oprócz naczelników i komendantów gminnych ZOSP RP pojawili się przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Gorlicach, pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach na czele z komendantem bryg. Krzysztofem Gładyszem oraz jego zastępcą st. kpt. Waldemarem Krokiem. Obecni byli także samorządowcy z terenu powiatu: Jerzy Wałęga – wójt gminy Moszczenica, Jan Przybylski – wójt gminy Gorlice, Łukasz Bałajewicz – zastępca burmistrza Miasta Gorlice, Mariusz Tarsa – Wójt Gminy Łużna, Małgorzata Małuch – wójt gminy Sękowa, Wacław Ligęza – burmistrz miasta Bobowa oraz Maria Gubała starosta gorlicki.

Powitania zebranych gości, dokonał komendant powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz. Pierwszym tematem narady operacyjnej było podsumowanie stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu gorlickiego za 2018 rok zaprezentowane przez komendanta Gładysza. Następnie głos zabierali pracownicy Komendy Powiatowej, którzy poruszyli sprawy m.in.:
– stanu wyszkolenia członków OSP
– ćwiczeń z jednostkami OSP oraz planowane manewry Komendanta Gminnego ZOSP
– analizy pożaru zakładu zagospodarowania odpadami w Gorlicach
– dotacji dla OSP z MSWiA
– podsumowania IGO OSP za 2018
– zasad postępowania podczas interwencji prowadzonych z owadami błonkoskrzydłymi
– postępowania podczas pożarów wewnętrznych
– zasad łączności, alarmowania i dysponowania
– sprawy operacyjne
– stabilizacji wykopów i zasypów ziemnych.

Podsumowania odprawy dokonał st.kpt. Waldemar Krok zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach.

O szczegółach narady mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz – oficer prasowy KP PSP w Gorlicach, zaś o roli strażaków jak i stanie bezpieczeństwa w powiecie starosta Maria Gubała. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

fot. J.Kieroński