Dwa miesiące tymczasowego aresztu dla mężczyzny, który chciał wysadzić blok!

Trzeciego stycznia br. w jednym z bloków gorlickiego osiedla Magdalenka doszło do nietypowego zajścia. Jeden z lokatorów nie tylko chciał się zabić ale również groził wysadzeniem bloku. Ponieważ dowiedziono iż mężczyzna ma więcej takich występków na koncie sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt.

40-letni gorliczanin spędzi najbliższe 2 miesiące w areszcie. Śledczy dowiedli, że mężczyzna w okresie od połowy ubiegłego roku do stycznia wielokrotnie groził innym pozbawieniem ich życia. Trudny lokator nękał też sąsiadów, a gdy zwracali mu uwagę, stawali się obiektem gróźb.

– Lekceważący stosunek do prawa oraz coraz bardziej zuchwałe zachowanie doprowadziły do tego, że początkiem stycznia doszło do rękoczynów, a mężczyzna naruszył nietykalność cielesną jednej z mieszkanek bloku – czytamy na stronie internetowej gorlickiej komendy. – W związku z tym, że 40-latek nie zgłaszał się na wezwania, a także ukrywał się przed organami ścigania, podjęta została decyzja o jego zatrzymaniu. Prokurator wystąpił ponadto do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu dla mężczyzny. 23 kwietnia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mieszkańca Gorlic areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.