Łużna: pożar budynku gospodarczego robotą podpalacza? (TV)

W nocy z 26 na 27 listopada 2017 roku, około północy, w miejscowości Łużna (przysiółek Podlesie) doszło do poważnego pożaru budynku gospodarczego znajdującego się w bardzo bliskim sąsiedztwie niezamieszkałego domu drewnianego.

W chwili gdy do pożaru dotarły pierwsze jednostki, ogniem objęty był już prawie cały budynek. Druhom z OSP Wola Łużańska, udało się dotrzeć najbliżej miejsca akcji. Wóz strażaków OSP Łużna utknął na jednej z dróg prowadzących do zdarzenia. Ze względu na brak możliwości dojazdu kolejnych wozów strażackich zdecydowano o tłoczeniu wody na odległość. Budynek, który uległ całkowitemu spaleniu nie był podpięty do instalacji elektrycznej dlatego świadkowie zdarzenia wprost pytali czy to znów robota podpalacza? Tym bardziej, że pożary w tej okolicy już się zdarzały.

Przypomnijmy do poprzedniego pożaru w tym samym miejscu doszło wiosną zeszłego roku, a pisał o nim nasz siostrzany portal luzna24.pl – patrz archiwum. Już wtedy strażacy borykali się z bardzo trudnym dojazdem, dzisiaj w nocy sytuacja się wręcz powtórzyła.

Przy akcji ratowniczo-gaśniczej pracowali strażacy z JRG Gorlice, jak również druhowie z OSP Łużna, OSP Wola Łużańska, OSP Szalowa, OSP Moszczenica oraz OSP Mszanka. Działania gaśnicze zakończyły późno w nocy. Na miejscu obecni byli także policjanci. Wstępną wartość strat oszacowano na około 30tys złotych.

W filmie pada błędny komentarz dotyczący dojazdu na samo miejsce pożaru OSP Mszanka, oczywiście chodziło o jednostkę OSP Wola Łużańska. Przepraszamy!

 

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Łużna, przysiółek Podlesie. Zagrożony budynek mieszkalny, pustostan.

Opublikowany przez Gorlice112.pl na 26 listopada 2017