Kierujący na podwójnym gazie jechał „wężykiem”, ostatecznie podróż zakończył w zaspie

Piątkowy wieczór (dn. 11 stycznia br.) był prawdziwą zmorą dla służb mundurowych. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut w Gorlicach miały miejsce dwa zdarzenia drogowe z udziałem kierowców na podwójnym gazie. Kolejny taki przypadek zdarzył się na ul. Sosnowej.

Według naocznych świadków, czerwony VW Golf jadąc od Gorlic ulicą Dukielską poruszał się całą szerokością jezdni. Niektórzy kierowcy mieli szczęście uciekając na przystanek inni trochę mniej i o ich samochód obtarł się czerwony golf. Ostatecznie kierujący golfem zakończył podróż w zaspie na ul. Sosnowej. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, został zatrzymany przez policjantów a następnie przewieziony na komendę celem przeprowadzenia dalszych czynności.

W ostatnich dniach to już trzeci przypadek kierowcy na podwójnym gazie, który doprowadził do zdarzenia drogowego. Do pierwszego doszło we czwartek, w Stróżnej gdzie kierujący Audi, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, potrącił pieszego. Drugi przypadek miał miejsce w piątek, w Gorlicach o bardzo zbliżonej porze: Dwóch zatrzymanych w związku z kolizją pod szpitalem. Obaj nietrzeźwi!