Dwóch zatrzymanych w związku z kolizją pod szpitalem. Obaj nietrzeźwi!

W piątek, 11 stycznia br. na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej ze Szpitalną doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Volkswagen. Samochodami podróżowało sześć osób, czworo z nich trafiło na badania do gorlickiego szpitala, był to mężczyzna i trzy dziewczynki.

Do kolizji dwóch Volkswagenów, Golfa i Passata doszło około godziny 18:10. Przyczyną  zdarzenia było najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierujących. Golfem podróżował mężczyzna oraz trzy dziewczynki natomiast Passatem dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało byli nietrzeźwi. Wstępne ich wyjaśnienia, polegały na tym, że kierowca Passata zbiegł a oni byli jedynie pasażerami. Policja nie dała jednak temu wiary.

– Ponieważ żaden z podróżujących Passatem mężczyzn, nie przyznał się do kierowania pojazdem, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu obydwu w policyjnym areszcie – powiedział naszemu portalowi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Małopolskiej Policji. – Należy dodać, że zatrzymani byli nietrzeźwi. Policyjne dochodzenie pozwoli ustalić, który z nich kierował Passatem.

Przy zdarzeniu oprócz policjantów działania ratownicze prowadzili strażacy z JRG Gorlice oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ruch innych pojazdów w miejscu zdarzenia był zablokowany.