Gorlice, obwodnica: BMW ścięło słup a następnie uderzyło w ogrodzenie (DK 28)

Dzisiaj, tj. 14 kwietnia 2020 roku tuż przed godziną 20 na ulicy Bieckiej, tj. obwodnicy miasta Gorlic doszło do zdarzenia drogowego w wyniku, którego ranna została jedna osoba. Aby wyciągnąć ją z wraku niezbędne okazało się użycie sprzętu hydraulicznego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano ZRM, policję oraz dwa zastępy straży pożarnej. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się w pierwszych minutach akcji ratunkowej wahadłowo, następnie było małe zwężenie przy ruchu z dwóch kierunków.

Według wstępnych ustaleń, kierujący BMW jadąc od strony Biecza, na wysokości skrzyżowania przy sklepie budowlanym Majster stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy słup po czym koziołkując zatrzymał się na ogrodzeniu miejscowego zespołu szkół. Pojazdem podróżowało dwie osoby, pasażerowi nic się nie stało, aby wydostać kierującego niezbędne okazało się użycie sprzętu hydraulicznego przez strażaków. Mężczyzna w stanie przytomnym został przekazany ZRM, a następnie przetransportowany do gorlickiego szpitala.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

fot. M.Książkiewicz