Ranking konkursu „Małopolskie Remizy” bez gmin powiatu gorlickiego

Sześć gmin należących administracyjnie do powiatu gorlickiego złożyło wnioski o środki na remonty strażnic w ramach konkursu Małopolskie Remizy, ogłoszonego w lutym 2017 roku. Niestety, żadna z nich nie uzyskała wymaganego minimum punktów (tj. 75), które pozwoliłoby się zakwalifikować do dofinansowania. 

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 2,5 miliona złotych na tegoroczną edycję konkursu Małopolskie Remizy 2017.  Czas jaki samorządy miały na złożenie odpowiednich wniosków aplikacyjnych upływał 28 lutego br. Z powiatu gorlickiego o pieniądze, które mogły być przeznaczone na prace budowlane i remontowe w remizach strażackich, ubiegało się sześć samorządów. Były to Uście Gorlickie, Biecz, Gorlice, Sękowa, Bobowa oraz Lipinki. Niestety, żaden z nich na etapie oceny wniosków nie uzyskał wymaganego minimum punktów tj. 75 pkt. Zgodnie z regulaminem punkty przyznawano według następujących kryteriów: ilości wyjazdów, działalności drużyny MDP, wskaźnika podatkowego na jednego mieszkańca, czy jednostka zamierza korzystać ze środków WFOŚiGW, współpracy jednostki ze stowarzyszeniami czy grupami działającymi na rzecz lokalnej społeczności. Aż 40 ze 100 możliwych punktów przyznawana była przez komisję konkursową. W środowisku strażackim krąży pytanie czy nie zabrakło lobbingu radnych wojewódzkich wobec wniosków z naszego terenu.

Poniżej prezentujemy tabele z punktacją uzyskaną przez poszczególne gminy i miasta z terenu powiatu gorlickiego.

1.Uście Gorlickie63
2.Biecz62
3.Gorlice62
4.Sękowa61
5.Bobowa60
6.Lipinki60

Jak dowiadujemy się z biura prasowego UMWM w Krakowie środki przeznaczone na obecną edycje konkursu podzielono między 85 gmin województwa małopolskiego. Małopolskie Remizy ogłaszany jest od 2009 roku i jest drugim obok Bezpiecznej Małopolski konkursem dedykowanym strażakom ochotnikom z terenu województwa małopolskiego.

fot. ilustracyjne (remiza w Szalowej)
Remiza OSP Szalowa