Audi ścięło słupki na Kościuszki oraz poślizg motocyklisty w Rożnowicach

Sobotni wieczór (tj. 15 lutego br.) nie należał do najspokojniejszych dla służb mundurowych powiatu gorlickiego, gdzie doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze z nich miało miejsce w Rożnowicach, drugie natomiast w Gorlicach na ul. Kościuszki.

Około godziny 21:30 na drodze wojewódzkiej 980 w miejscowości Rożnowice (gmina Biecz) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklu. Według wstępnych informacji motocyklista stracił panowanie nad jednośladem w skutek czego zjechał z jezdni i przewrócił się. Na miejscu pracowali policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.

Do drugiego ze zdarzeń doszło ok. godziny 22 na ulicy Kościuszki w Gorlicach. Kierujący Audi jadąc od strony Ropicy Polskiej na wysokości sklepu delikatesy stracił panowanie nad pojazdem w skutek czego uderzył w krawężnik a następnie „ściął” kilkanaście słupków oddzielających jezdnię od chodnika. Pojazdem podróżowało trzy osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało. Przy zdarzeniu tym pracowali policjanci oraz strażacy z JRG Gorlice, którzy zneutralizowali wycieki.

fot. M.Książkiewicz