Zderzenie Audi i motoru w Ropie zakończone mandatem

Około godziny 22:35 w miejscowości Ropa, na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą powiatową nieopodal stacji paliw doszło do zderzenia motocykla z samochodem marki Audi. Ranny w wyniku kolizji został motocyklista, którego zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala w Gorlicach.

– W rejonie stacji paliw Orlen doszło do zderzenia obu pojazdów – czytamy na profilu społecznościowym OSP KSRG Ropa. – Kierowca motocykla został z ogólnymi potłuczeniami zabrany przez ZRM do gorlickiego szpitala. Na miejscu prowadzono ruch wahadłowy do czasu zakończenia prac grupy dochodzeniowej Policji. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy OSP Ropa oraz jeden JRG GORLICE. Czynności zakończono ok godziny 1.30.

Ze względu na zderzenie, ruch pojazdów na drodze krajowej nr 28 odbywał się wahadłowo po jednym pasie. Po przeprowadzonych badaniach, obrażenia motocyklisty zakwalifikowano poniżej 7dni dlatego zdarzenie zakończyło się mandatowo.

Strażacy apelują o ostrożność podczas włączania się do ruchu na tym skrzyżowaniu, bowiem odkąd oddano do użytku nowy most znikły dotychczasowe ograniczenia prędkości. Być może ze względów bezpieczeństwa powinny wrócić.

fot. OSP KSRG Ropa