PWSZ oferta edukacyjna

Potrącenie na ul. Kościuszki w Gorlicach. 17-latka trafiła do szpitala!

O godzinie 18:00, w dniu 4 marca 2020 roku, na ul. Kościuszki w Gorlicach (droga krajowa nr 28) na przejściu dla pieszych nieopodal stacji paliw doszło do potrącenia 17-letniej mieszkanki Gorlic, która z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

Do potrącenia na ul. Kościuszki skierowano zespół ratownictwa medycznego oraz policję (w tym grupę dochodzeniowo-śledczą).

– Informacje o tym zdarzeniu, potrąceniu kobiety na ul. Kościuszki otrzymaliśmy o godzinie 18:00 – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Zgodnie z ustaleniami policjantów będących na miejscu, kierujący Nissanem, mieszkaniec Szymbarku na oznakowanym przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na tym przejściu, 17-letniej mieszkance miasta Gorlic w skutek czego poszkodowana trafiła do szpitala. Na szczęście badania nie wykazały żadnych obrażeń a jedynie ogólne potłuczenia. Zarówno kierujący jak i piesza byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, kierujący samochodem osobowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł i 6 punktami karnymi.

W związku z potrąceniem ruch na drodze krajowej nr 28 w miejscu zdarzenia odbywał się przez kilkadziesiąt minut wahadłowo.

fot. M.Książkiewicz