Dwa Ople Mokki X zasiliły flotę gorlickich policjantów

Od połowy grudnia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz funkcjonariusze Komisariatu w Bobowej mogą korzystać z dwóch nowych radiowozów. Ich zakup było możliwy dzięki wsparciu wszystkich samorządów powiatu gorlickiego, włącznie ze Starostwem Powiatowym.

Nowe Ople Mokka X, bo właśnie takie dwa samochody zakupiono dla gorlickich policjantów wyposażone zostały w benzynowy silnik 1,4 o mocy 140KM. Pojazdy posiadają napęd 4×4, który jest niezwykle pomocny dla skutecznej pracy policjantów trudnym terenie a takich miejsc w powiecie gorlickim nie brakuje.

– W połowie grudnia na stan gorlickiej komendy przyszły dwa Ople Mokka X zakupione z programu 50/50 czyli przy wsparciu samorządów – powiedział asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach w rozmowie z reporterem portalu bobowa24.pl. – Zakup ten wsparł każdy samorząd z terenu powiatu gorlickiego, z powiatowym włącznie. Było to wsparcie w różnej mierze, w zależności od możliwości finansowych.

Policyjny program 50/50 polega na równym współfinansowaniu zakupów przez samorząd i Policję.

fot. Jacek Kieroński