Awanse i medale dla strażaków. Apel z okazji Dnia Strażaka

W miniony poniedziałek, 24 maja na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Ze względu na pandemię i wynikające z niej obostrzenia w uroczystości wzięli udział wyłącznie strażacy zawodowi oraz ograniczone grono zaproszonych gości.

Poniedziałkowy apel z okazji Dnia Strażaka odbył się przy udziale Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Piotra Słowiaka. W okolicznościowym spotkaniu uczestniczyli również m.in.: Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Starosta Gorlicki Maria Gubała, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztof Kosiba oraz Kapelan Małopolskich Strażaków ks. bryg. Władysław Kulig.

Przybyłych gości oraz zgromadzonych na placu strażaków powitał Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia, wyróżnienia za wzorową służbę oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Spotkanie było także okazją do podziękowań, które w postaci symbolicznych grawertonów przekazali na ręce gości bryg. Krzysztof Gładysz oraz st. kpt. Waldemar Krok, komendanci Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Wszyscy goście podziękowali także strażakom za oddaną służbę i pomoc drugiemu człowiekowi, która w okresie pandemii była szczególnie ważna.

fot. M. Książkiewicz