Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

BIECZ: potrącenia pieszych na ul. K. Wielkiego i DK 28. Utrudnienia!

Dzisiejszego wieczoru w miejscowości Biecz doszło do dwóch zdarzeń z udziałem pieszych. Łącznie zostało poszkodowanych trzy osoby, w tym jedna ciężko. W związku ze zdarzeniami występują utrudnienia na ul. Kazimierza Wielkiego oraz na DK nr 28 przy skrzyżowaniu z drogą w kierunku Grudnej Kępskiej.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło kilka minut przed godziną 18 na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierujący Oplem Corsą, starszy mężczyzna jadąc od centrum Biecza doprowadził do potrącenia dwójki pieszych na przejściu dla pieszych nieopodal klasztoru. Poszkodowanym w tym zdarzeniu zostało starsze małżeństwo. Oboje w stanie przytomnym zostali zabrani do gorlickiego szpitala. Na miejscu ruch wahadłowy prowadzili druhowie OSP Biecz. Pracowali także policjanci z WRD KP w Gorlicach oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, mająca ustalić okoliczności zdarzenia.

W chwili kiedy trwały jeszcze czynności na ulicy Kazimierza Wielkiego, około godziny 19:20,  doszło do podobnego zdarzenia w ciągu drogi krajowej nr 28 na bieckim przedmieściu, a dokładniej na przejściu dla pieszych przy sklepie Sezamek (skręt do Grudnej Kępskiej). W zdarzeniu tym kierujący VW potrącił młodego mężczyznę. Jako pierwsi na miejsce dojechali druhowie OSP Biecz, którzy od razu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Siła uderzenia musiała być na tyle duża, że pieszy został wyrzucony na odległość kilku metrów. Poszkodowany w stanie ciężkim został przejęty przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch na DK nr 28 został całkowicie wstrzymany.

Do wszystkich kierowców apelujemy o uważną jazdę! Jesienna pogoda powoduje, że widoczność jest ograniczona. Wszystkich PIESZYCH prosimy natomiast o używanie odblasków, nawet w terenie zabudowanym. Odblask za kilka złotych, może nam uratować życie!