Nie żyje dwóch młodych mężczyzn. Tragiczny wypadek na obwodnicy Gorlic

Dzisiaj (tj. 2 października br.) około godziny 10:45, w Gorlicach na ul. Sikorskiego doszło do tragicznego w skutkach zderzenia samochodu ciężarowego marki Iveco z samochodem osobowym marki Alfa Romeo. Śmierć poniosło dwóch młodych mężczyzn, uczniów pobliskiej szkoły. 

Według wstępnych informacji samochód osobowy Alfa Romeo, którym podróżowało pięć osób, jechał w kierunku ulicy Wyszyńskiego. Na łuku ul. Sikorskiego z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn doszło do zderzenia osobówki z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym marki Iveco. Siła uderzenia musiała być bardzo duża, o czym świadczy stan pojazdów po zderzeniu. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierowca alfy romeo, a siedzący za nim pasażer zmarł w szpitalu. Pozostałe trzy osoby podróżujące alfą oraz dwie z samochodu ciężarowego opuściły pojazd o własnych siłach, nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Na miejscu pracowali strażacy z JRG Gorlice, zespoły ratownictwa medycznego, policjanci, grupa dochodzeniowa oraz prokurator. Obwodnica zachodnia Gorlic (ul. Sikorskiego) na czas prowadzonych działań była zablokowana.

fot. M.Książkiewicz