Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Zdynia: poważnie wyglądające zderzenie Audi z Dacią

Dzisiaj, tj. 21 lipca 2018 roku kilkanaście minut po godzinie 14 nieopodal skrętu na Watrę w miejscowości Zdynia doszło do zderzenia Audi z Dacią. Pojazdami podróżowało sześć osób w tym dwójka dzieci. Na szczęście żadna z tych osób nie wymagała hospitalizacji. Po przebadaniu przez ratowników ZRM wszyscy pozostali na miejscu.

Według wstępnych informacji kierujący pojazdem marki Dacia (znajdującej się na tablicach rejestracyjnych województwa podkarpackiego) jadąc w kierunku Koniecznej chciał dokonać skrętu w lewo przez co doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Audi, którym podróżowali mieszkańcy województwa kieleckiego. Kierujący Audi próbował uniknąć zderzenia w skutek czego zjechał po przydrożnego rowu.

– Dzisiaj o godzinie 14.17 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Zdynia, przy skręcie na Watrę – asp. Piotr Orlov dowódca zastępu JRG Gorlice – Na miejsce zadysponowano jednostki z KSRG oraz zastęp z JRG Gorlice. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów, okazało się że jest to zderzenie czołowe audi i dacia. Samochodem marki Audi podróżowało dwoje osób dorosłych i dwójka dzieci, natomiast samochodem marki Dacia podróżowało dwie osoby dorosłe. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przebadano wszystkich poszkodowanych. Osoby te podjęły decyzję o pozostaniu na miejscu ponieważ nie odniosły one poważniejszych obrażeń. Na czas prowadzenia działań ratowniczych oraz wyjaśniających przez policję, ruch pojazdów prowadzony był wahadłowo.

Na miejscu oprócz strażaków i zespołu ratownictwa medycznego pracowali również policjanci.