Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Wypadek w Szymbarku na DK28. Zakleszczony mężczyzna (TV)
Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Wypadek w Szymbarku na DK28. Zakleszczony mężczyzna (TV)

Dzisiaj (tj. 13 kwietnia br.) kilkanaście minut przed godziną 20 na drodze krajowej nr 28 (Gorlice-Nowy Sącz) w miejscowości Szymbark miał miejsce poważny wypadek z udziałem samochodu osobowego. Renault Megane, którym kierował około 50-letni mężczyzna, wyleciało na łuku drogi, odbiło się od drzewa, po czym spadło z kilkumetrowej skarpy.


Strażacy będący na miejscu zdarzenia mówili o bardzo trudnej akcji ratowniczej. Aby wydobyć zakleszczonego we wraku mężczyznę, strażacy musieli użyć kilku narzędzi hydraulicznych.

– W momencie naszego przyjazdu na miejsce zdarzenia, pojazd znajdował się poza drogą – mówi st. kpt. Paweł Gryboś, dowodzący działaniami ratowniczymi z JRG Gorlice. – W środku auta znajdował się mężczyzna, który był przygnieciony przez konstrukcję dachu, był przytomny, mieliśmy z nim kontakt. Działania ratownicze prowadziliśmy z użyciem sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna po wyciągnięciu z pojazdu został przekazany do zespołu ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala w Gorlicach. W działaniach ratowniczych udział brało cztery zastępy, dwa z PSP Gorlice oraz dwa z OSP Ropa, łącznie 18 ratowników. W tym momencie działania wyjaśniające prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza, która ustali okoliczności tego zdarzenia.

Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 28. Początkowo ruch w miejscu wypadku był całkowicie zablokowany, natomiast po udzieleniu pomocy i odjechaniu karetek, odbywał się wahadłowo przez około dwie godziny. Działania zakończono około godziny 22:30.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę, zwłaszcza że w okresie świątecznym na drogach panuje większe niż zwykle natężenie ruchu.

Film z miejsca zdarzenia, mówi st. kpt. Paweł Gryboś z JRG Gorlice:

fot. Mateusz Książkiewicz