Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Wymuszenie na obwodnicy Gorlic. Dwie osoby trafiły do szpitala!

Dzisiaj, tj. 31 grudnia br. na skrzyżowaniu ulicy Bieckiej z drogą krajową nr 28 w miejscowości Gorlice (na wysokości Jarmarku Pogórzańskiego) doszło wymuszenia pierwszeństwa z udziałem forda i toyoty. Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby, dwie z nich (kierująca toyotą oraz pasażerka forda) trafiły do gorlickiego szpitala.

Według wstępnych ustaleń, kierująca toyotą chcąc wjechać z ul. Bieckiej na drogę krajową nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od Zagórzan pojazdowi marki ford. Siła uderzenia musiała być znaczna ponieważ toyota znalazła się po drugiej stronie jezdni, obrócona o 180 stopni. Do szpitala zabrano kierującą toyotą oraz pasażerkę forda, obie panie były przytomne.

Przy zdarzeniu pracowali strażacy z JRG Gorlice (dwa zastępy), dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. W początkowej fazie akcji ratowniczej ruch na drodze krajowej nr 28 został całkowicie zablokowany następnie wprowadzono ruch jednym pasem. Samochody jadące od strony Zagórzan kierowane były przez centrum miasta.