Wójtowa: Strażacy i samorządowcy powierzyli powiat Bożemu Miłosierdziu

Już osiemnasty raz w Wójtowej (gm. Lipinki) odbyła się dzisiaj, w niedzielę, 23 kwietnia 2017 roku, uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Udział w niej wzięli nie tylko parlamentarzyści i samorządowcy ale również strażacy ochotnicy z jednostek OSP z terenu całego powiatu gorlickiego.

Nie zabrakło także delegacji Komendy Powiatowej PSP i Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, w osobach komendantów i ich zastępców. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP był reprezentowany przez członków Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowi dh Eugeniusza Stukusa oraz dh Krzysztofa Kosibę, który jest jednocześnie prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Uroczystość rozpoczął przemarsz przybyłych do Wójtowej pocztów sztandarowych, delegacji oraz gości spod miejscowej remizy OSP do kościoła parafialnego pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie odbyła się Msza Święta, której przewodniczył ks. infułat Wiesław Szurek. Po błogosławieństwie zabrani w świątyni wierni powrócili pod remizę, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnik św. Floriana. Głos mogli także zabrać przybyli do Wójtowej goście wśród których znaleźli się m.in. senator Stanisław Kogut, posłowie Barbara Bartuś, Jan Duda, Anna Paluch, Andrzej Czerwiński, radny województwa małopolskiego Paweł Śliwa, wicestarosta gorlicki Jerzy Nalepka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina oraz wiceburmistrz miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz.

– Ogromnie przeżyłem uroczystości związane z Powierzeniem Ziemi Gorlickiej Bożemu Miłosierdziu, tym bardziej, że jestem człowiekiem wierzącym i chętnie odmawiam koronkę do Miłosierdzia Bożego – mówił tuż po uroczystości w Wójtowej senator Stanisław Kogut. – Była to przepiękna uroczystość chrześcijańsko-patriotyczna ponieważ było wiele delegacji pocztów sztandarowych jednostek OSP. Ślicznie grała także orkiestra dęta przy OSP Dominikowice. Liczny udział strażaków, oprawa muzyczna, przybyli goście sprawili, że była to podniosła ale i zarazem piękna uroczystość. Cieszę się, że wśród uczestników było też tak wiele młodych osób. Co roku chętnie przyjeżdżam do Wójtowej by modlić się o pomyślność dla tych ziem, dla tego regionu.  

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała niezastąpiona orkiestra dęta przy OSP Dominikowice.

fot. Krzysztof Gryzło