Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Wielkanoc u policjantów. Nowa tradycja w gorlickiej komendzie
Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Wielkanoc u policjantów. Nowa tradycja w gorlickiej komendzie

Tydzień temu, we czwartek 6 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach po raz pierwszy w historii jednostki odbyło się uroczyste spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Udział w nim wzięło kierownictwo komendy, funkcjonariusze, pracownicy cywilni a także ks. Marek Urban proboszcz parafii pw. MBNP w Gorlicach (osiedle Glinik).

Spotkanie odbyło się na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach Krzysztofa Tybora, a jego współorganizatorami byli członkowie NSZZ Policjantów w Gorlicach oraz Region IPA w Gorlicach, których reprezentowali asp. szt. Krzysztof Brach i nadkom. Aleksander Szymański.

Na stronie gorlickiej komendy czytamy: – W trakcie wystąpienia skierowanego do zebranych policjantów i pracowników Policji, Komendant Krzysztof Tybor złożył wszystkim życzenia spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. Wyraził także nadzieję, że okres Świąt skłoni każdego do zadumy i refleksji. Pani Komendant – nadkom. Dorota Tokarz, przedstawiła wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję. Zebranym życzyła zaś spokojnych Świąt spędzonych w gronie rodziny. Świąteczne pozdrowienia przekazał także ksiądz Marek Urban, który wyraził nadzieję, że rodząca się w Komendzie Powiatowej Policji tradycja wspólnego obchodzenia najważniejszych dla chrześcijaństwa Świąt, przetrwa i będzie rozwijana w przyszłości.

Na zakończenie wszyscy zebrani spotkali się przy świątecznym stole, pełnym tradycyjnych wielkanocnych potraw.

źródło i fotografie: KPP Gorlice