Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

UWAGA ślisko na drogach! Dwa zdarzenia: w Sękowej i Dominikowicach.

W ciągu ostatniej półtorej godziny na drogach powiatu gorlickiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, które miały tą samą przyczynę: niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pierwsze z nich miało miejsce około godziny 16:25 w Sękowej na drodze wojewódzkiej nr 977, natomiast drugie godzinę później w Dominikowicach na drodze powiatowej.

Według relacji świadków pierwszej kolizji, kierująca Citroenem jadąc od Gorlic w kierunku Małastowa straciła panowanie na łuku drogi za tzw. Pańskimi Polami, zjechała z jedni, uderzyła w nasyp rowu, po czym samochód siła wybiła na jezdnie przewracając na bok. W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie kobiety, mieszkanki Sękowej. Obydwie zostały zabrane do gorlickiego szpitala.

Przy zdarzeniu tym pracowali strażacy z dwóch zastępów JRG PSP Gorlice oraz jeden zastęp OSP Sękowa. Obecna była także gorlicka policja. Nim jednak uprzątnięto pojazd na drodze wojewódzkiej w Sękowej, strażacy PSP Gorlice zostali wezwani do kolejnego zdarzenia, które miało miejsce na drodze powiatowej w Dominikowicach, kilkaset metrów od sali weselnej w Sękowej.

Schemat zdarzenia był niemal identyczny do poprzedniego. Młoda kobieta, kierując pojazdem marki Audi, jadąc od Sękowej w stronę Dominikowic nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie i wylądowała w przydrożnym rowie.

Oprócz strażaków z PSP Gorlice przy zdarzeniu pracowali druhowie z OSP Dominikowice. Na miejscu był również zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Do wszystkich kierowców apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Warunki panujące na zewnątrz powodują, że jezdnia jest śliska!