Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Uwaga ślisko! Dachowanie forda w Ropie, jedna osoba ranna

W niedzielny wieczór (tj. 7 stycznia br.) w miejscowości Ropa, na jednej z dróg powiatowych doszło do dachowania pojazdu marki Ford, którym podróżowały dwie osoby. Kierowca jak i pasażer samodzielnie opuścili pojazd, jednak kierujący Fordem, 18-latek odniósł obrażenia głowy.

– Około godz. 19.10 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Ropa – piszą na swoim profilu w serwisie społecznościowym druhowie OSP ROPA. – Na śliskiej nawierzchni kierowca nie opanował samochodu, wypadł z drogi a następnie dachował. Kierujący wraz z pasażerem o własnych siłach opuścili pojazd. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy niegroźnie poszkodowanym. Na miejscu działały dwa zastępy OSP w Ropie oraz jeden JRG GORLICE, ZRM oraz Policja.

Jak dowiedzie dzieliśmy się dzisiaj od oficera pasowego KP PSP w Gorlicach, mł. bryg. Dariusz Surmacza, 18-letni kierowca pojazdu odniósł obrażenia głowy. Pasażerowi natomiast nic się nie stało. Początkowo zgłoszenie oprócz dachowania obejmowała pożar samochodu jednak był to tylko dym z poduszek powietrznych.