Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Trudne warunki na drogach. Piaskarka zsunęła się po lodzie!

Bardzo trudne warunki panują na wielu drogach naszego regionu. Całodniowe opady śniegu oraz temperatura bliska zeru spowodowała, że pod warstwą śniegu znajduje się zdradliwy dla kierowców lód. To on przyczynił się do zdarzenia w Bieśniku.

Około godziny 21:15 odśnieżająca drogę powiatową Szymbark-Bystra-Szalowa piaskarka zjeżdżając ze wzniesienia w miejscowości Bieśnik (gmina Łużna) wpadła w poślizg i zjechała do rowu. Gdyby nie opanowanie i doświadczenie kierowcy pojazd mógł stoczyć się znacznie dalej. Na szczęście pług zatrzymał się w poprzek drogi, jedną osią w rowie. Przejazd innych pojazdów był znacznie utrudniony. Kierowca oczekiwał na pomoc innego pługu.

Meteorolodzy ostrzegają: prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej  w pierwszej dobie od 10 cm do 20 cm, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim do 25 cm. W ciągu kolejnej nocy nastąpi dalszy przyrost pokrywy śnieżnej. W sumie za cały okres prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 45 cm.

Znacznymi umiejętnościami muszą wykazać się kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 993 z Gorlic do Żmigrodu. Nasi czytelnicy zgłaszają nam, że tworzą się tam zaspy.