Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Strażacy pamiętali o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (TV)

Wczoraj, 1 sierpnia równo o godzinie 17 na terenie całego kraju dało się słyszeć dźwięk syren strażackich. Alarm podniesiony był dla uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Niektóre z jednostek OSP na terenie powiatu gorlickiego oprócz uruchomienia syreny, zwołały okolicznościowe zbiórki.

Na społecznościowym profilu OSP Ropa oraz OSP Gładyszów, druhowie tych jednostek opublikowali zdjęcia oraz filmy przedstawiające zorganizowane przez nich okolicznościowe zbiórki.

– Jak co roku organizujemy zbiórkę strażaków aby uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – mówi dh. Artur Łukaszyk, prezes OSP Ropa. – W zbiórce uczestniczą nie tylko druhowie ale również członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obecny jest także poczet sztandarowy.

Postawa strażaków z OSP Ropa jak i OSP Gładyszów najlepiej świadczy o tym, że działalność jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych nie ogranicza się wyłącznie do wyjazdów na wszelkiego rodzaju zdarzenia czy zagrożenia ale również funkcjonuje w zakresie tradycji, kultury i patriotyzmu.

Film dokumentujący zbiórkę w OSP Ropa:

fot. OSP Ropa i OSP Gładyszów