Strażacka brać połamała się opłatkiem w Tarnowie

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku na Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym Strażaków spotkało się blisko 1.000 druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych a także funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Wszystko po to aby w przededniu Świąt Bożego Narodzenia podzielić się opłatkiem, kolędować i wzajemnie złożyć sobie życzenia.

Na wspólnym kolędowaniu, jakie zorganizowano w auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie spotkali się strażacy z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Wraz z nimi parlamentarzyści i samorządowcy poszczególnych szczebli na czele z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Stanisławem Sorysem. Obecni byli również przedstawiciele Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Kraków na czele z Prezesem Edwardem Siarką oraz kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na czele z mł.bryg. Pawłem Sejmejem. Modlitwie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz.

– W regionalnym spotkaniu opłatkowym udział wzięli strażacy ziemi gorlickiej, którym przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba – relacjonuje Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek. – Obecni byli m.in druhowie z OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, OSP Łużna, OSP Biesna, OSP Kryg, OSP Wójtowa, OSP Lipinki, OSP Rożnowice. Regionalne Spotkania Opłatkowe Strażaków mają już swoją kilkuletnią tradycję. Wyjątkowość i podniosły charakter tej uroczystości związany jest nieodzownie z wielką wewnętrzną dyscypliną i jednością strażackiej braci. W trakcie spotkania opłatkowego padło wiele słów uznania dla ciężkiej pracy strażaków, dla ofiarności działań na rzecz bezpieczeństwa w różnych sferach życia. Wskazywano nie tylko dotychczasowy dorobek, ale również zwracano uwagę na dalsze potrzeby, które w dużej mierze decydują o jakości i skuteczności niesionej przez strażaków pomocy.

fot. Daniel Malski