Siary: jedna osoba ranna w wyniku zderzenia trzech pojazdów

Około godziny 14:35 w miejscowości Siary (gmina Sękowa) na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 977 z droga powiatową w kierunku Owczar doszło do zderzenia trzech pojazdów – Toyoty oraz dwóch Hyundaiów Tuscona oraz Pony. W wyniku zderzenie obrażenia doznał starszy mężczyzna – kierujący Hyundaiem Pony.

Według relacji świadków do kolizji doszło najprawdopodobniej z winy kierującego pojazdem Hyundai Pony – starszy mężczyzna podróżując ze swoją żoną chciał skręcić w stronę Owczar jadąc od Sękowej. Niestety, źle określił odległość od samochodu nadjeżdżającego z przeciwka w skutek czego wymusił pierwszeństwo przejazdu na Toyocie (jadącej od Gorlic). Kierowca Toyoty chcąc uniknąć kolizji odruchowo skręcił w prawo uderzając w znajdującego się na skrzyżowaniu hyundaia.

Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby, oprócz kierowcy daewoo nikomu nic się nie stało. Starszy mężczyzna został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do gorlickiego szpitala. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśnią policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Gorlice.

Ruch pojazdów na drodze wojewódzkiej w miejscu gdzie doszło do kolizji odbywał się wahadłowo. Ruchem kierowali strażacy. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: JRG Gorlice, OSP Sękowa oraz OSP Siary.