Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Sękowa: zderzenie trzech pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala!

Dzisiaj (tj. 25 grudnia br.), kilka minut przed godziną 12 w miejscowości Sękowa, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 977 (Zborowice-Konieczna) z drogą powiatową w kierunku Dominikowic doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów.

Według relacji świadków do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę pojazdu marki Mazda, który jadąc od Gorlic chciał skręcić z drogi wojewódzkiej w drogę powiatową. To wtedy doszło do zderzenia z samochodem marki Renault. Rykoszetem dostało się natomiast trzeciemu z pojazdów marki Kia, który czekał na możliwość wjazdu na drogę wojewódzką.

Siła uderzenia musiała być znaczna, na co wskazują uszkodzenia pojazdów oraz to, że Mazda została obrócona w przeciwnym kierunku. Wstępne ustalenia wskazują, że pojazdami podróżowało pięć osób dorosłych oraz czwórka dzieci.

Na miejscu pracowało trzy zastępy straży pożarnej (dwa z JRG Gorlice oraz OSP Sękowa), dwa zespołu ratownictwa medycznego oraz policjanci, zajmujący się ustaleniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia.