Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Sękowa: wypadek Toyoty i Audi. Dwie osoby trafiły do szpitala

Do zderzenia Toyoty z Audi doszło dzisiaj (tj. 3 sierpnia br.) około godziny 19 w miejscowości Sękowa, na drodze wojewódzkiej nr 977. W zdarzeniu ucierpiało dwie osoby, kierująca Toyotą oraz kierujący Audi. Obydwoje trafili do szpitala. Ruch na drodze wojewódzkiej nadal odbywa się wahadłowo.

Szczegółowe ustalenia dotyczące tego zdarzenia poznamy dopiero po zakończeniu czynności policyjnych. Na miejscu zdarzenia w Sękowej pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza.

W chwili obecnej wiadomo tylko, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierująca Toyotą z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn wyjechała poza linię oddzielający dwa pasy ruchu doprowadzając do zderzenia czołowo-bocznego z pojazdem marki Audi. Siła uderzenia była na tyle duża, że obydwa samochody obróciły się wokół własnych osi oraz zatrzymały się kilkanaście metrów od siebie. W toku prowadzonych działań wyjaśniających, kierowca Audi jak i kierująca Toyotą (obydwoje mieszkańcy Ropicy Górnej) zostali zabrani do szpitala. Dopiero szczegółowe badania pozwolą na określenie dokładnych obrażeń.

Przy zdarzeniu prócz zespołu ratownictwa medycznego oraz policji, pracowali strażacy z JRG Gorlice oraz OSP Sękowa. Ruch w miejscu zdarzenia obydwa się nadal wahadłowo.

Wypadek w Sękowej to niestety kolejne zdarzenie na drodze wojewódzkiej nr 977. Kilkadziesiąt minut wcześniej na tej samej drodze, tylko w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa) doszło do zderzenia motoru z samochodem osobowym. Poszkodowanego w zdarzeniu motocyklistę zabrano do szpitala. Więcej na ten temat na portalu bobowa24.pl: Siedliska: zderzenie motoru z samochodem. Motocyklista trafił do szpitala!

fot. M.Książkiewicz