Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Ropica Górna: 30 tys. strat po pożarze poddasza
Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Ropica Górna: 30 tys. strat po pożarze poddasza

Dzisiaj o poranku w miejscowości Ropica Górna (przysiółek Dragaszów) doszło do pożaru poddasza w budynku murowanym. Do zdarzenia zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej w tym podnośnik hydrauliczny oraz grupę operacyjną z PSP Gorlice.

Kilka godzin zmagali się strażacy z pożarem poddasza domu jednorodzinnego murowanego, który zauważono około godziny siódmej rano. Na chwile obecną przyczyna pożaru nie została określona.

– Gdy strażacy zlokalizowali i ugasili źródło ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych – tłumaczy mł. bryg. Dariusz Surmacz rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. – Niezbędne było wyrzucenie wełny mineralnej, którą to poddasze było ocieplone. Następnie zabezpieczono dach przed zalaniem domu. W wyniku pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał. Straty wywołane pożarem oszacowano na około 30 tysięcy złotych, natomiast wartość uratowanego mienia to 200 tysięcy złotych.

Przy darzeniu pracowali strażacy z czterech zastępów JRG Gorlice (2 zastępy, podnośnik hydrauliczny, grupa operacyjna) oraz cztery OSP (Sękowa, Ropica Górna, Gładyszów i Męcina).

fot. Dariusz Surmacz / KP PSP Gorlice