Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Racławice: nie żyje 55-letni kierowca ciągnika siodłowego. Wypadek trzech pojazdów!
Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Racławice: nie żyje 55-letni kierowca ciągnika siodłowego. Wypadek trzech pojazdów!

Około godziny 15:30 na łuku drogi wojewódzkiej nr 980 w miejscowości Racławice (nieopodal granicy z Binarową) doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów: ciągnika siodłowego wraz z naczepą, samochodu ciężarowego oraz samochodu osobowego. Niestety pomimo długotrwałej akcji reanimacyjnej zmarł 55-letni kierowca ciągnika siodłowego.

– O godzinie 15:29 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Gorlicach otrzymaliśmy zgłoszenie, o wypadku drogowym dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Racławice na drodze wojewódzkiej 980 – mówi mł. kpt. Michał Pyzik z JRG Gorlice, dowódca działań ratowniczych. – Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w skutek czego doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów ciężarowych. Uszkodzeniu uległy kabiny w obydwu pojazdach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobycia obydwu kierowców przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Jeden z nich w stanie przytomnym został zabrany do szpitala, natomiast drugi był niestety nieprzytomny. Natychmiast przystąpiliśmy do resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Pomimo długotrwałej resuscytacji lekarz stwierdził zgon tego mężczyzny. W toku prowadzonych działań okazało się, że w wypadku bierze udział trzeci pojazd marki Audi, którym podróżowały dwie osoby. Kierowca samochodu osobowego, jechał z jedną z ciężarówek, widząc to co się dzieje zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Na szczęście nikomu z podróżujących tym pojazdem nic się nie stało.  

Według relacji świadków, kierowca czerwonego ciągnika z niewyjaśnionych przyczyn wyjechał poza obrys swojej jezdni w skutek czego doszło do zderzenia z białym samochodem ciężarowym. Jego kierowca, chciał uniknąć zderzenia zjeżdżając na pobocze ale i tak doszło do kontaktu obydwu ciężarowych pojazdów. Kierujący, który zginął miał 55-lat, był mieszkańcem powiatu gorlickiego. Białym samochodem ciężarowym kierował mieszkaniec powiatu tarnowskiego.

Droga wojewódzka nr 981 na pograniczu Binarowej i Racławic jest nadal zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do północy. Na miejscu zdarzenia pracowało aż osiem zastępów strażackich (2 JRG Gorlice oraz sześć z pobliskich OSP – Biecz, Racławice, Rożnowice oraz Binarowa). Pojazdy ciężarowe biorące udział w zdarzeniu, decyzją prokuratora zabezpieczono i przetransportowano na policyjny parking.

fot. M.Książkiewicz