Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Prawie setka policjantów na gorlickim stadionie GLINIKA
Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Prawie setka policjantów na gorlickim stadionie GLINIKA

W czwartkowe popołudnie(tj. 25 maja 2017 roku) na gorlickim stadionie Glinika odbyły się ćwiczenia funkcjonariuszy VIII Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci doskonalili swoje umiejętności z formowania szyków zwartych oraz skutecznego współdziałania przy przywracaniu porządku.

Udział w ćwiczeniach na gorlickim stadionie wzięło ponad 80 policjantów wyposażonych w policyjne tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego.

– VIII Kompanię Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji tworzą funkcjonariusze z czterech komend powiatowych: Gorlic, Limanowej, Brzeska i Bochni – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. – Regularne wspólne ćwiczenia mają na celu zwiększenie skuteczności działań w ramach zabezpieczenia meczy piłkarskich i imprez masowych, których bardzo duża liczba odbywa się corocznie na terenie Małopolski. W bieżącym roku VIII Kompania NPP stanowi ponadto uzupełnienie krakowskiego Oddziału Prewencji Policji, dlatego ćwiczenia te miały szczególne znaczenie i odbywały się przy udziale kadry dowódczej tego Oddziału. W czasie ćwiczeń policjanci doskonalili formowanie szyków zwartych i współdziałanie z tzw. grupami wsparcia. Istotą ćwiczeń była dokładność, precyzja ale i szybkość wykonywania poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowią o sukcesie policyjnych interwencji. Szkolenia takie odbywają się cyklicznie, lecz za każdym razem w innym miejscu lub na innym obiekcie, obejmując swym zakresem różne zagadnienia. W Gorlicach policjanci ćwiczyli, jak wspólnie działać w przywracaniu naruszonego porządku. Doskonalili opanowywanie grupy agresywnych kibiców przebywających na stadionie, używając do tego tarcz, pałek oraz broni gładkolufowej.

źródło i fot. KPP Gorlice