Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Policyjny pościg za Mercedesem. Kierowca nie miał uprawnień!
Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Policyjny pościg za Mercedesem. Kierowca nie miał uprawnień!

Policjanci z Gorlic przez kilkanaście kilometrów prowadzili pościg za kierowcą terenowego Mercedesa. Mężczyzna, który wcześniej nie zapłacił za paliwo na jednej z gorlickich stacji paliw uciekał drogami w kierunku Bieśnika i Szalowej. Ze względu na bezpieczeństwo pieszych oraz innych użytkowników drogi pościg przerwano!

– Około godziny 10, w dniu 9 maja 2017 roku otrzymaliśmy zgłoszenie od jednej ze stacji paliw w Gorlicach, że klient odjechał bez uiszczenia opłaty za zatankowane paliwo – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP w Gorlicach. – Policjanci udali się na miejsce a kiedy dojeżdżali do stacji auważyli pojazd, którym miał odjechać klient. Jak się okazało mężczyzna wrócił na stację aby zapłacić za paliwo a kiedy miał już odjeżdżać, widząc podjeżdżających pod stację policjantów zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za mężczyzną, który kierował się w stronę Bieśnika a następnie Szalowej. Z racji tego, że nie było warunków do bezpiecznego prowadzenia dalszego pościgu, policjanci przerwali go, tym bardziej, że tożsamość mężczyzny jak i numer rejestracyjny pojazdu był im znany. Funkcjonariusze nie chcieli także stwarzać dodatkowego niebezpieczeństwa dla mieszkańców czy też pieszych. Mężczyzna odjechał. Około godziny 12 samochód został już przez nas zlokalizowany, bez kierowcy, na jednym z parkingów w Gorlicach. W ustaleniu tożsamości mężczyzny pomógł również monitoring stacji paliw. Osoba ta nie została jeszcze do nas wezwana, jednak już dzisiaj wiemy, że prawdopodobną przyczyną ucieczki były cofnięte uprawnienia do kierowania. Przeciwko temu mężczyźnie będą prowadzone dwa postępowania, jedno za niestosowanie się do wyroku sądowego a jest to przestępstwo, natomiast drugie za niezatrzymanie się do kontroli jako wykroczenie. Na dzień dzisiejszy toczy się postępowanie wyjaśniające. 

Warto przypomnieć, że z dniem 1 czerwca br. zmianie ulegną niektóre przepisy w zakresie ruchu drogowego, więcej w naszym artykule: Nowe przepisy już od 1 czerwca! Nawet 5 lat za niezatrzymanie się do kontroli

fot. ilustracyjna (archiwum własne)