Orkiestrowa zbiórka krwi w Kwiatonowicach

Pięćdziesiąt osób oddało w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, podczas prowadzonej w budynku Szkoły Podstawowej w Kwiatonowicach zbiórki ponad 22 litry krwi. Akcja krwiodawstwa zbiegła się z prowadzonym w tym dniu XXVI Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz pierwszy akcja oddawania krwi w Kwiatonowicach odbywała się wspólnie dla klubów Honorowych Dawców Krwi z OSP Kwiatonowice oraz OSP Kobylanka. Dzięki tej decyzji, kwiatonowicka akcja zyskała wielu chętnych do podzielenia się cennym darem. Jak mówili sami krwiodawcy, tak dużo zainteresowanych jeszcze nie było.

Na zaproszenie odpowiedziało 54 osoby z czego po badaniu, krew oddało ostatecznie 50 krwiodawców, od których pobrano 22,5 litra krwi.

Wśród oddających byli:
-członkowie klubu HDK OSP Kwiatonowice
-członkowie klubu HDK OSP Kobylanka
-członkowie klubu HDK OSP Moszczenica
-członkowie OSP Zagórzany
-członkowie klubu HDK PCK
-członkowie klubu Czerwona Krwinka Libusza

Wszyscy krwiodawcy dostali upominki, ufundowane przez RCKiK Kraków, PCK Gorlice, Gminę Gorlice oraz TR – Ubezpieczenia. Dodatkowo, przybyłe do szkoły w Kwiatonowicach osoby bardzo chętnie wrzucały datki do orkiestrowych puszek, tym samym potwierdziła się maksyma, że na krwiodawców zawsze można liczyć.