Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Ogromny pożar sortowni śmieci w Gorlicach (TV)

Dzisiejszego wieczoru po godzinie 20 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z obiektów przemysłowych w Gorlicach. Z ogromnym żywiołem walczy kilkadziesiąt jednostek z terenu całego powiatu gorlickiego, są także zastępy z Nowego Sącza oraz Tarnowa. 

W związku z pożarem sortowni śmieci na drodze krajowej nr 28 występują znaczne utrudnienia w ruchu, policja zdecydowała o zamknięciu części obwodnicy Gorlic. Wszystko po to by zapewnić samochodom strażackim dogodny dojazd do miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze kierują na objazdy.

Ponieważ nad miastem unoszą się kłęby dymu, w którym mogą być różne substancje apeluje się do mieszkańców aby unikać wychodzenia z domu.  Zwłaszcza osoby starsze oraz dzieci.

To już kolejny pożar w gorlickiej sortowni śmieci, jednak dzisiejszy był nie do opanowania, straty mogą  być ogromne. Spaleniu uległ już prawie cały dach sortowni a wysoka temperatura stwarza poważne zagrożenie dla sąsiadujących budynków.

Wkrótce pełen reportaż filmowy ze zdarzenia tymczasem zapraszamy na naszego fanpejdża gdzie można obejrzeć relację filmową live z miejsca pożaru sortowni w Gorlicach – KLIKNIJ TUTAJ.

 

Opublikowany przez Gorlice112.pl na 19 maja 2017

 

fot. Mateusz Książkiewicz