Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Mszalnica: zderzenie pojazdów z udziałem mieszkańców powiatu gorlickiego

Wczorajszego wieczoru (tj. 24 kwietnia br.) około godziny 20:30 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Mszalnica doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, VW Lupo znajdującego się na tablicach rejestracyjnych powiatu nowosądeckiego oraz Seata Toledo na tablicach rejestracyjnych powiatu gorlickiego.

Do zdarzenia zadysponowano JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mszalnica oraz OSP Mystków.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Seat Toledo i VW Lupo – czytamy na stronie Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Samochód Seat znajdował się w pobliskim rowie natomiast pojazd VW Lupo blokował całą jezdnię. Droga była całkowicie zablokowana. Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby z tego dwie zostały poszkodowane. Z samochodu VW Lupo wydobywały się płyny eksploatacyjne. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Oświetlono miejsce zdarzenia, odłączono klemy akumulatorów w pojazdach oraz wykonano sorpcje rozlanych płynów eksploatacyjnych. Usunięto na pobocze pojazd VW Lupo a z drogi  pozostałości po kolizyjne. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja, która prowadziła swoje czynności dochodzeniowe. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

Osoby podróżujące drogą krajową nr 28 w miejscu gdzie doszło do zderzenia musiały liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Początkowo droga była zablokowana. Ruch pojazdów przywrócono około godziny 21:00.

fot. Jacek Kieroński