Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Jankowa: 500zł mandatu dla kierującej, która wymusiła pierwszeństwo. Trzy auta rozbite!
Kamienne Dywany

Jankowa: 500zł mandatu dla kierującej, która wymusiła pierwszeństwo. Trzy auta rozbite!

Wczoraj, 4 marca 2018 roku (tj. niedziela) w miejscowości Jankowa (gmina Bobowa) na drodze powiatowej w kierunku nowego mostu w Jankowej doszło do kolizji z udziałem czterech pojazdów, z czego trzy zostały uszkodzone. Sprawcą zdarzenia okazała się kobieta – kierująca skodą, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu.

– W zdarzeniu brały udział cztery pojazdy, chociaż zderzyły się bezpośrednio trzy z nich – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Do zdarzenia doszło o godzinie 17:10. Mieszkanka Stróż, kierując pojazdem marki Skoda, włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu Oplowi, którym podróżował mieszkaniec Bobowej. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia ze Skodą zjechał na pobocze, gdzie uderzył w dwa zaparkowane pojazdy. Kierowcy byli trzeźwi. Kobietę kierującą skodą ukarano mandatem karnym w wysokości 500zł i 6 pkt karnymi. 

Przy zdarzeniu oprócz policjantów z WRD KPP Gorlice pracowali strażacy z OSP Bobowa, OSP Jankowa oraz JRG Gorlice. Na miejscu był również Zespół Ratownictwa Medycznego. Ruch pojazdów na drodze powiatowej, na odcinku gdzie doszło do kolizji odbywał się wahadłowo.

fot. Bobowa24 (więcej zdjęć)