Gorlice Aktualności - Gorlice 112.pl » Decydujesz się na kredyt online? Zachowaj maksymalną ostrożność!
Kamienne Dywany

Decydujesz się na kredyt online? Zachowaj maksymalną ostrożność!

Wielu klientów decydujących się na pożyczkę online zastanawia się nad tym, czy to rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Firmy udzielające pożyczek dokładają wszelkich starań, by wszystkie procedury gwarantowały maksymalną ochronę. Warto jednak zachować ostrożność i samodzielnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo danych w sieci. Jak to zrobić?

Kredyt online – czy to bezpieczne?

Wybierając kredyt online, wszystkie formalności załatwiamy przez Internet. Pierwszym krokiem jest oczywiście wypełnienie formularza, w którym umieszczamy swoje dane osobowe – PESEL, wysokość wynagrodzenia oraz adres. Jeśli weryfikacja kredytowa zakończy się pomyślnie, pieniądze możemy otrzymać nawet tego samego dnia. Wielu klientów obawia się jednak, że mogą w ten sposób paść ofiarą kradzieży danych w sieci.

Jak wygląda ochrona danych?

Jak wyglądają procedury dotyczące bezpieczeństwa danych klientów? Jedną z metod, która sprawia, że transakcje stają się bezpieczniejsze, jest przelew weryfikacyjny (jego wysokość to zazwyczaj złotówka, którą trzeba przelać na konto pożyczkodawcy). Jest to przede wszystkim potwierdzenie warunków zawartych w umowie, ale także zapewnienie, że pieniądze zostaną przelane na właściwe konto bankowe. Firmy pożyczkowe korzystają również z certyfikatów SSL. Są to narzędzia zapewniające ochronę witryn internetowych oraz gwarantujące bezpieczeństwo przesyłania danych.

Bezpieczeństwo w sieci – zależy również od nas!

I chociaż pożyczkodawcy dokładają wszelkich starań, by zwiększyć ochronę danych, to zależy ona w dużej mierze także od działań klientów. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie zabezpieczanie osobistych informacji. Nieudostępnianie poufnych danych w Internecie oraz regularne zmiany hasła na witrynach pożyczkowych to kolejny krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa podczas udzielania pożyczki.

Zalecenia pożyczkodawcy – warto ich przestrzegać

Podczas przystępowania do wypełniania wniosku kredytowego, należy pamiętać, by przestrzegać zaleceń znajdujących się na stronie pożyczkodawcy. Przede wszystkim, jednym z wymogów zaciągnięcia pożyczki online jest posiadanie telefonu komórkowego. Bez niego nie będziemy w stanie otrzymać indywidualnego kodu PIN, upoważniającego nas do kontynuowania procedury kredytowej. Należy pamiętać również o tym, że pieniądze z pożyczki mogą zostać przelane jedynie na nasze konto bankowe. Wykorzystanie w tym celu rachunku innej osoby jest sprzeczne z regulaminem.