Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Brawura zakończona zderzeniem. Kolizja na DW 977

W miejscowości Mszanka (gmina Łużna) na łuku drogi wojewódzkiej nr 977 (nieopodal Stróżówki) doszło dzisiaj, tj. 8 sierpnia 2017 roku do zderzenia samochodu osobowego marki BMW  z dostawczym Fiatem. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał, pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy.

Kolizja miała miejsce około godziny 18. Według relacji świadków, kierujący BMW jadąc ze znaczną prędkością w kierunku Gorlic zjechał na przeciwny pas ruchu, w skutek zahaczył o bok dostawczego Fiata jadącego w stronę Moszczenicy, którego kierujący ostatecznie zjechał do rowu chcąc uniknąć zderzenia czołowego.

Przy zdarzeniu pracowały trzy zastępy straży pożarnej (dwa JRG Gorlice oraz OSP Mszanka). Obecni byli także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Gorlicach. Ponieważ nikt nie odniósł żadnych obrażeń, pomoc ZRM nie była konieczna. Kierowcą pojazdu dostawczego był obywatel Rumuni, natomiast BMW było na gorlickich tablicach rejestracyjnych.

Na czas prowadzonych działań policyjnych jak i sprzątania jezdni przez strażaków, ruch innych pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 977 w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.