Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

Biecz: kolizja z rowerem oraz wymuszenie pierwszeństwa

Wczoraj, 30 lipca w miejscowości Biecz miały miejsce dwa zdarzenia drogowe. Jednym z nich było klasyczne wymuszenie, drugie natomiast dotyczyło samochodu, który nie zachował bezpiecznej odległości od roweru i zahaczył go, doprowadzając do upadku rowerzysty.

– O godzinie 6:25 kierowca samochodu Seat, mieszkaniec Cergowej (województwo podkarpackie) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu Audi, którym kierowała mieszkanka Korczyny w skutek czego doszło do zderzenia dwóch pojazdów – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Oboje kierujący trzeźwi. Kierujący Seatem ukarany mandatem karnym w wysokości 500złotych. 

– Kolejne zdarzenie w Bieczu, miało miejsce na ulicy Bochniewicza, gdzie o godzinie 12:00 kierujący pojazdem marki Volkswagen, mieszkaniec Rożnowic, nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego uczestnika ruchu, którym był rowerzysta w skutek czego zawadził o rower doprowadzając do upadku – dodaje rzecznik gorlickiej policji – Mężczyźnie, który jechał rowerem została udzielona pomoc medyczna na miejscu. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, którym był kierujący Volkswagenem otrzymał punkty karne oraz mandat w wysokości 500zł.

fot. OSP Biecz